Безпристрастен поглед върху лозаризма



За опазване на лозовата реколта от болести основно се разчита и до голяма степен се надценяват възможностите на химичния метод.

Засаждането в ямки е най-разпространения начин у нас. При него прихващането на лозите е много добро.

Всяка домакиня иска да постигне тъмнозелени листа и дълги междувъзлия

Преди засаждането, корените на лозите се накисват във вода един-два дни, за да се освежат. Това мероприятие е задължително, когато засаждането се извършва през пролетта.

Важно е да се направи преди началото на сокодвижението. Резитба се извършва и в началото на пролетта, най-често в началото на месец март, за да се оформи лозата преди нейното разлистване. Добре е през целия период на растеж и плододаване лозата да се оформя периодично.

Мариана Кукушева: Сушата няма да се отрази на цената на лозарство хляба

Фирмата е лидер в съвременното винопроизводство с модерната си изба и качествени сортове вина.

Изследва се произхода и разпространението на лозата, биология на лозата (морфологичен строеж), екология на лозата (климат и микроклимат, географска ширина, надморска височина, близост до водни басейни, релеф, изложение и почва), размножаване на лозата, създаване на лозя, резитба и формиране на лозата, отглеждане на плододаващи лозя, беритба и съхраняване на гроздето и ампелография (сортове грозде).

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Ако се захванете с отглеждането, до тригодишна възраст на растението е необходимо да правите ежегодно пресаждане от по-малък в по-голям съд.

Чрез абонамента ще получавате и информация за важни предстоящи събития в бранша. Име*

Лозарството има тесни връзки с физиологията на растенията, ботаниката, генетиката, биохимията, почвознанието, агрохимията и други.

Повече магазини за сирене и пекарни в Нидерландия, по-малко са зеленчуковите

Засаждането на спанака през септември гарантира качествени растения

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *